Kelin ilacı, Terzinin Söküğü

Öncelikle merhaba.
Yine her zaman olduğu gibi aylar aylar sonra buradayım. Burada olmamın sebebi tabi ki geçmek bilmeyen buhranlarım.. Ara ara, dönem dönem geliyorlar bana. Sanırım bi ‘panik’ butonu ürettim ve kendisinin sürekli devreye girme gibi bir huyu var! Bazen kendi bedenimden, beynimden çıkıp ‘KENDİNE GEEL!! frenine basmak istiyorum.. Ne yazık ki her zaman mümkün değil..

Bundan çok değil, yaklaşık iki sene öncesine kadar etrafımda ki bütüün ‘panik butonlu’ların sakinlemek için çaldığı kapıydım. Her konuda, her kötü olayda, her olumsuzluğun arkasında o kadar soğukkanlı durur, inanılmaz mantıklı çözümler üretirdim ki öyle böyle değil. Şimdi düşününce ‘bana noldu ya’ diyorum sık sık. Nasıl bu kadar serinkanlı yaklaşırdım her şeye? Nasıl hep pozitif olmasam dahi her negatifi büyük bir sakinlikle karşılardım aklım almıyor.

Yaş aldıkça bunun tam tersine dönmesi gerekmiyor mu? İlginç? Neden böyleyim? Gerçekten kesin bir problemim var? Panik atak mıyım? Niye böyle oldu ki? hay allah!! Allahım neden düzelemiyorum neden eskisi gibi olamıyorum neden neden neden neden NEDEEENN!!(panik butonu basılı kalmıştır)

Panik butonu şu ardı arkası kesilmeyen ‘neden’ ‘niçin’ ‘ya öyleyse’ ‘ya böyleyse’ hislerime verdiğim, onları nesnelleştirip başa çıkmak adına bulduğum bir yöntem. Bir olay veya durum karşısında eğer freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı yaldır yaldır gidiyorsam ‘panik butonu’ nu hatırlayıp o butona basıyorum.

Ve sakinleşiyorum.
Yani sakinleşmeye çalışıyorum.
Sakinleşmiş gibi oluyorum yani.
Böyle sakinleşicekmişim gibiymiş gibi.
Sakinleşirim dimi?
Olur yani.
Bence olur ya ne diyosunuz. Çok mantıklı bence.
Olur bence.
Amin!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s